caenfrdees

Noticies

Olivella celebra la primera Jornada de Reconeixements Esportius

Dissabte 23 de març va tenir lloc la I Jornada de Reconeixements Esportius d’Olivella amb l’objectiu de premiar els esportistes més destacats del municipi. Es van reconèixer els èxits esportius assolits pels esportistes, però també per entitats esportives, equips, líders i directius esportius vinculats al municipi.

L’acte va cloure amb un emotiu homenatge a Juan Cádiz, fundador de la Cursa del Margalló amb un llarga carrera esportiva d’atleta i ciclista. Els guanyadors locals de la Cursa del Margalló d’enguany, l’Aaron i la Cristina, van acompanyar-lo durant l’entrega del reconeixement.

L’alcaldessa d’Olivella, Marta Verdejo, va subratllar que “l’esport té un paper rellevant en la cohesió del municipi i el sentit de pertinença a una comunitat”. El regidor d’Esports, Óscar Madera, va explicar que la Jornada “neix amb l’objectiu de fomentar l’esport a través del reconeixement a entitats i esportistes del municipi”.

A continuació, trobareu el llistat amb tots els reconeixements.

Reconeixements

AFA (Associació de Familiars d’Alumnes):

Reconeixement esportiu:

  • Equip de handbol, com a equip consolidat participant de competicions amistoses de handbol a la comarca

Diploma:

  • a l'empresa “Esport x tothom”, per la seva tasca en el foment de l’esport escolar a traves de les activitats extraescolars i el casal d'estiu

CAOS Club Amics Olivella Slot:

Reconeixements Esportiu:

  • Rafel Vilella, com a president fundador de l’entitat
  • Xavi Navarro, per la seva trajectòria esportiva en representació del club en competicions arreu de Catalunya i al Campionat d’Espanya

Club d’Arquers d’Olivella:

Reconeixement esportiu:

  • Francisco Soto Borrego, per la seva tasca de col·laboració amb el club

Homenatge:

  • al Club d’Arquers d’Olivella (25é aniversari)

Club Esportiu Nova Olivella 07

Reconeixement Esportiu:

  • Lucas Madera Hernando, pels seus 12 anys de president des de la primera directiva amb el nom de Club Nova Olivella Fútbol Sala

Reconeixement Esportiu Secció de Rugbi:

  • Stephen Land i Rafa Linares, entrenadors i cofundadores de la secció de rugbi

Diploma:

  • Al Club SEL Vilanova, pel recolzament incondicional a la secció de Rugby del Club esportiu Nova Olivella 07

Club Esportiu Olivella:

Reconeixement Esportiu:

  • Enrique Sevilla Ortiz, pels seus anys de dedicació i col·laboració amb el club
  • A la empresa CREDO, sponsor des del naixement de l' entitat

Homenatge:

  • al Club Esportiu Olivella (20è aniversari)

Club Excursionista d’Olivella El Margalló:

Reconeixement Esportiu secció de BTT:

  • Valentí Vall Campos, pel seu ampli currículum de participació en curses reconegudes d’àmbit nacional representant el municipi d’Olivella

Reconeixement Esportiu secció de Runners:

  • Laura Fenech Ribas, pel seu lideratge en la creació del secció de runners i del propi Centre Excursionista d’Olivella “El Margalló”

Club Petanca:

Reconeixement Esportiu:

  • Juan Martínez Molia, per la seva tasca a l’entitat durant els 19 anys d’existència

Latin Dance:

Reconeixement esportiu:

  • Vanesa Heredia Fernández, pel foment de l’activitat esportiva a través del Latin Dance

Diplomes:

  • Esther Fernández Maria i Angeles Zurita, per la seva constància i compromís amb el grup

Societat de Caçadors de Sant Pere de Ribes i Olivella:

Homenatge: 

  • a l’Associació de Caça Olivella-Ribes, perquè aquesta propera Festa Major es celebrarà la 90a edició del Gran Concurs de Tir al Plat d’Olivella.

 

Èxits esportius

Aida Barbero Ochoa, per formar part de la selecció espanyola de Parataekwondo 2019 participant al mundial, també per seva medalla de bronze al 2on Open Internacional de Ciudad Real 2018  i Campiona de Catalunya 2017 de Taekwondo

Maria Lucia Barbero Ochoa, medalla de bronze en el Campionat de Catalunya Taekwondo infantil 2017

Helena Barbero Balanza, medalla d’or al Campionat de Catalunya infantil 2018 i medalla de bronze Trofeu Promoció pre-cadets de Catalunya de Taekwondo 2018

Laia Bellido Lamas, 2 Medalles d’Or del Campionat de Catalunya Infantil de Taekwondo 2017

Aaron Cuevas Calahorro, en Tir amb Arc, perquè els darrers dos anys ha estat primer classificat Instintiu Infantil en Campionats de Catalanya a l’Aire Lliure i en Sala, entre d’altres

Isaac Cuevas Calahorro, en Tir amb Arc, els darrers dos anys ha estat primer classificat Instintiu Benjamí en Campionats de Catalanya a l’Aire Lliure i en Sala, entre d’altres

Carlota  i Júlia Garcia Carreras, escollides per a la Selecció Comarcal Penedès-Garraf de Futbol Femení aleví de l’any 2018

Izan Madera Galindo, Campió Aleví del Torneig del Romaní Copa Catalunya 2018 de tennis, Campió Aleví del Troneig de Torredembarra Promeses 2018 i Semifinalista Aleví del Campionat Provincial de Tarragona 2018

Daniel Martínez Marin, perquè la temporada 2017/18 va quedar 2n a la lliga i copa catalna i 3r a la lliga espanyola com a jugador del FC Bacelona de Bzàsquet en Cadira de Rodes

Alba Murillo Tarragó, campiona de Catalunya Cadet de taekwondo i integrant de l’equip de la Selecció Catalana de taekwondo

Christian Pérez Soro, fa Pesca de Competició modalitat Surfcasting. Palmarès: Subcampió Catalunya Individual 2017, Campió Catalunya Duo 2018, Bronze Campionat d’España per Equips 2018, Plata Selecció Catalana Campionat España 2018 i 9è Classificat Campionat España 2018 i Ascens Alta Nacional Duo

Maria Jesús Sanchez Varela, Campiona d’Europa de Taekwondo Masters 2018

Nahuel Santamaria Mineo, Campió de Catalunya d’Enduret 2017, Campió de la Copa Catalana d’Enducros 2017 aleví, entre d’altres

Jonathan Terrada, entrenador de la Selecció Comarcal Penedès-Garraf de Futbol Femení Infantil 2017 i 2018

David Troya, jugador juvenil de la Liga Nacional de Futbol amb la Unión Deportiva Almería.

Log in

Aquest web utilitza cookies, tal com es descriu en la nostra Política de cookies. Podeu canviar la configuració de cookies en qualsevol moment. Si continua utilitzant el nostre lloc, entenem que vostè accepta l'ús de les cookies.